W czym mogę Ci pomóc?

Zatrudnienia i zwolnienia pracowników

  • wynagrodzenie, urlop
  • pracownik – rodzic
  • przywrócenie do pracy
  • odprawy

Zakaz konkurencji

  • umowy
  • odszkodowania
  • zwolnienie z zakazu

Optymalizacja i restrukturyzacja zatrudnienia

  • przejście zakładu pracy
  • obniżenie kosztów
  • zwolnienia grupowe

Mobbing i dyskryminacja

  • zadośćuczynienia
  • obowiązki pracodawcy

Czas pracy

  • analiza i wdrażanie systemów czasu pracy
  • procesy sądowe o zapłatę wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych

Zbiorowe prawo pracy

  • spory zbiorowe
  • reprezentowanie pracodawców
  • wsparcie dla związków

O mnie

Nazywam się Monika Teller, jestem radcą prawnym i specjalizuję się w prawie pracy.

Swoje doświadczenie w tym zakresie zdobywałam wraz z zespołem Kancelarii Klisz i Wspólnicy z Wrocławia prowadząc setki spraw w sądzie pracy we Wrocławiu oraz w innych sądach na terenie całego kraju reprezentując zarówno pracodawców jak i pracowników.

Większość spraw, w których reprezentowałam moich Klientów dotyczyły bezprawnego rozwiązania umowy o pracę, a w szczególności zapłaty odszkodowania lub odprawy z tego tytułu, a także sprawy dotyczące wypłaty wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych. Oprócz tego prowadziłam postępowania sądowe dotyczące dyskryminacji, mobbingu, świadczeń przysługujących pracownikom z ZUS, złamania zakazu konkurencji, czy naruszenia przez pracowników tajemnicy przedsiębiorstwa.

W toku prowadzonych spraw wielokrotnie rozbierałam na czynniki pierwsze umowy o pracę, umowy o zakazie konkurencji, regulaminy pracy, czy wynagradzania, a także zbiorowe układy pracy. Zbadałam setki struktur organizacyjnych, w ramach których działają pracodawcy od kilkuosobowych firm, do banków i fabryk zatrudniających setki, a czasem nawet tysiące pracowników.

W związku z tym musiałam wyspecjalizować się we wszystkich zagadnieniach związanych z rozwiązywaniem umów o pracę, dotyczących czasu pracy, redagowaniu umów o pracę, umów o zakazie konkurenci i zachowaniu poufności, regulaminów i innych wewnętrznych źródeł prawa pracy

Zdobyte w ten sposób doświadczenie procesowe z powodzeniem wykorzystuje doradzając pracodawcom i szefom działów HR.

Prywatnie interesuję się wspinaczką oraz podróżami, szczególnie w tereny położone na wysokości powyżej 5 000 m. n.p.m.

Jak mogę Ci pomóc?

Porady prawne

Udzielam porad prawnych z zakresu prawa pracy w siedzibie kancelarii, za pośrednictwem internetu oraz telefonicznie

Negocjacje ugodowe

Procesy sądowe

Reprezentuję strony w sporach przed sądem pracy, zarówno pracowników jak i pracodawców

Opinie moich Klientów

Bardzo dobra Kancelaria. Z całego serca dziękuję Pani Mecenas Monice Teller za fachowe, rzetelne poprowadzenie mojej trudnej sprawy do końca, tak jak należy i opiekę w trakcie całego procesu. Pani Mecenas profesjonalnie walczy o swojego klienta, posiada bardzo wysoki poziom kompetencji merytorycznych, jest osobą terminową i bardzo przyjaźnie nastawiona do klienta. Kancelarię a przede wszystkim Panią Mecenas M.Teller będę polecać innym osobom. Dziękuję
Sylwia B.
pracownik
Kancelaria reprezentowała mnie w sprawie prawa pracy. Pomimo trudnej sytuacji w jakiej się znalazłem dziś się cieszę wygraną. Szczególne podziękowania składam Pani mecenas Monice Teller, która sprawę prowadziła. Naprawdę bardzo konkretna i kompetentna osoba. Wszystkim szukającym fachowej pomocy gorąco polecam tę Kancelarię. Tu na pierwszym miejscu stoi człowiek i jego problem. Polecam!!!
Krzysztof R.
pracownik
Korzystałam z usług kancelarii przy okazji sprawy z zakresu prawa pracy. Przez 2,5 roku miałam przyjemność współpracować z mecenas Moniką Teller. Reprezentację oceniam nie tylko miło, ale przede wszystkim profesjonalnie. Cenię uczciwość i szczerość w kontaktach. Nikt mi nie obiecywał wygranej sprawy, wręcz otwarcie wskazywano mi zagrożenia i słabe punkty. Niemniej między innymi zaangażowanie Pani Mecenas doprowadziło do pozytywnego rozstrzygnięcia. Dziękuję i polecam.
Dominika
pracownik
Kancelaria reprezentowała Mnie przed sądem pracy w niełatwej sprawie.Dzięki fachowej pomocy sprawa została wygrana przed sądem I i II instancji oraz przed Sądem Najwyższym. Dlatego są naprawdę godni polecenia.
Piotr
pracownik

Kontakt

Siedziba Kancelarii

ul. Joachima Lelewela 23/7

53-505 Wrocław

Telefon

+ 48 71 740 50 00
+ 48 733 808 145